Search
Close this search box.

Tarkvaraarendajate seiklus Bulgaarias

Tarkvaraarendaja eriala õpilased koos õpetajatega sõitsid hiljuti Bulgaaria kultuurilisse südamesse, Varna linna, BIDUSA projekti raames. Projekti peamine eesmärk oli tutvustada õpilastele andmete kogumise ja töötlemise põhimõtteid ning anda neile praktiline kogemus selles valdkonnas.

Bulgaaria reis ei olnud aga pelgalt akadeemiline ettevõtmine – see oli ka avastusretk uute kultuuride ja kogemuste maailma. Õpilased võtsid osa mitmesugustest tegevustest, sealhulgas külastasid nad andmekogumise keskusi ja täitsid praktilisi ülesandeid. Lisaks akadeemilisele poolele oli programm täis ka kultuurilist rikkust. Õpilased said nautida Bulgaaria eluolu täiel määral – alates rikkalikust gastronoomiast kuni ajalooliste vaatamisväärsusteni. Nad tantsisid kohalikke tantse, mängisid bowlingut ja uurisid linna ajalugu, külastades kirikuid ja teaduseinstituute.

Gala õhtul olid õpilased aga tõelised staarid, esinedes eesti rahvatantsuga ning korraldades töötubasid teistele projekti osalejatele. See oli suurepärane võimalus mitte ainult jagada oma kultuuri teistega, vaid ka õppida teiste riikide kultuuride ja tantsude kohta. Õpilased juhendasid osalejaid viiest erinevast riigist, õpetades neile eesti rahvatantsu ja luues seeläbi sidemeid üle Euroopa.

Tekst: Marina Hämäläinen