Search
Close this search box.

Loome- ja inspiratsiooniretk Tartus

10. aprillil toimus kolme õpperühma NKMM23, NPMM23, NKKGp24 ning Majandus ja IT osakonna õpetajate ühine õppereis Tartusse. Reisi ajal külastasid õpilased ja õpetajad galeriid KOOD 418, mis avas võimalues imetleda tudengite poolt loodud multimeedia teoseid.

Lisaks külastati Tartu Ülikooli muuseumi ja Tartu Ülikooli kunstimuuseumi, kus viidi läbi põhjalik ja hariv ringkäik, räägiti lähemalt ülikoolist, selle tavadest ja ajaloost, tutvuti üliõpilaseluga ning külastati ka “kartserit”, kus eelmiste aastate keskmine tudeng veetis päris palju aega. Ülikooli seinte vahel tutvusid õpilased mitte ainult tudengite loominguga, vaid ka imelise muinaskunsti kollektsiooniga.

Õppereisi programm oli kavandatud siduma üliõpilaslinna ajaloolist minevikku loomemajanduse kaasaegse arenguga. Käidi ka tutvumas Tartu Kunstikooliga, kus tutvustati kaasaegsete loominguliste erialade õpilaste elu, saadi aimu õpetatavatest erialadest ja koolituse iseärasustest, edasiõppimisvõimalustest ning tutvuti ka kooli igapäevaeluga. Tihe programm lõppes jalutuskäiguga Tartu linnas, mis rõõmustas meid päikeselise ilma ja kaunite vaadetega.

“Külastasime vapustavalt kaunist ülikoolihoonet, mis oli nii majesteetlik, pidulik ja hubane, kerge ja soe. Parkettpõrandad ja sambad lisasid antiikaja hõngu. Giid oli imeline!”.

“Muuseumis oli päris säravaid eksemplare ja palju klassikalisi teoseid, mis pakkus meile silmailu!”

Tekst: Daria Molchanova, multimeedia kutseõpetaja

Fotod: Iana Bormotova, Daria Molchanova