Search
Close this search box.

Küünetehnikud tutvustasid Jõhvi põhikooli õpilastele maniküüri algtõdesid

14. mail käisid meie küünetehniku õpilased ja õpetaja Jõhvi põhikoolis, kus pidasid loengu 5. ja 6. klassi õpilastele laste maniküüri teemal. Loengu eesmärk oli õpetada, kuidas teostada iseendale maniküüri ning miks see on vajalik. Samuti käsitleti suurt probleemi laste hulgas – küünte närimine.
Loengu käigus näidati õpilastele pilte küünte närimise võimalikest tagajärgedest ja selgitati, kuidas seda harjumust vältida.
Üks teema, mis tänapäeva noori tüdrukuid huvitab on, millal tohib paigaldada oma esimesed kunstküüned. “Selgitasime, miks ei ole soovitatav noores eas paigaldada geelküüsi ja millal on see õige aeg”, valgustas kutseõpetaja Julia Šipilova.
Õpilastel oli ka võimalus praktiseerida – nad teostasid iseendale maniküüri, korrigeerisid küüne kuju, lükkasid küünenahad tagasi, soovi korral värvisid küüsi tavalakiga ning kreemitasid käed. Lastele meeldis antud tegevus väga. Kui võrrelda kahte klassi, siis 5. klassi õpilased olid rohkem huvitatud teooriast, samas kui 6. klass eelistas praktilist osa.
Kokkuvõttes läks kõik väga hästi. Meid kutsuti tagasi sügisel, et jagada rohkem informatsiooni ka teistele klassidele.
Kutseõpetajal Julia Šipiloval on plaanis pakkuda seda loenguformaati ka teistele koolidele.
Ootame põnevusega järgmisi kohtumisi ja võimalusi jagada teadmisi laste maniküürist ning küünte hooldusest.
 
Julia Šipilova, kutseõpetaja