Search
Close this search box.

Kaasaegsed digiseadmed Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses tänu Euroopa Sotsiaalfondi ja Eesti riigi toetusele.

Euroopa Sotsiaalfond (ESF) on oluline partner Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusele, võimaldades neil soetada mitmeid kaasaegseid seadmeid, mis toetavad tehnika ja tehnoloogia valdkonna erinevate erialade õpilaste õppetööd. Need seadmed annavad nii õpetajatele, kui ka õpilastele võimaluse omandada praktilisi oskusi ja kogemusi ning rikastada nende õppekogemust.

 

ESFi toetuse ja Eesti riigi abil on kutsekool 5 aasta jooksul soetanud mitmeid muljetavaldavaid seadmeid, mille kogusumma ulatub peaaegu poole miljoni euroni. Sellesse hulka kuuluvad:

*Keevitusrobot – kaasaegne keevitusrobot pakub õpilastele võimalust õppida keevitusprotsesse automatiseeritud keskkonnas. Õpilased saavad harjutada erinevaid keevitusliike ja -tehnikaid, et omandada praktilisi oskusi, mida nõuavad kaasaegsed tööstusettevõtted.

*Veepuhastusjaam – selle projekti abil soetatud seade võimaldab õpilastel omandada veepuhastusprotsesse, sealhulgas vee filtreerimist ja puhastamist. See annab neile võimaluse mõista, kuidas taaskasutada ja säilitada meie keskkonna puhtust ning ressursse.

*Protsessiautomaatika rakendus – soetatud seadmed võimaldavad õpilastel õppida protsessiautomaatika põhimõtteid ja seadmete kasutamist erinevates tööstusharudes. Õpilased saavad praktilisi kogemusi automatiseeritud protsesside seadistamisel ja kontrollimisel.

*Tuulegeneraator – see projekt annab õpilastele võimaluse õppida taastuvenergia valdkonnas. Tuulegeneraatori kasutamine võimaldab õpilastel mõista tuuleenergia tootmist ja selle kasutamise võimalusi.

*Mobiilne robot “Robotino 4” – kaasaskantav robot on kasutusel robootika erialade õpetamisel. Õpilased saavad sellega praktiseerida programmeerimist, sensoreid ja liikumist kontrollivate algoritme.

*Robotite koolitussüsteem – see projekt pakub õpilastele võimalust mõista ja õppida tööstusrobotite toimimist ja programmeerimist. See võimaldab neil omandada praktilisi oskusi, mis on väga nõutud tänapäevases tööstuses. 


Kõik need projektid on loodud selleks, et kaasajastada Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse tehnika ja tehnoloogia valdkonna õppimisvõimalusi ning rikastada õpilaste praktilisi oskusi. Lisaks aitavad need projektid õpetajatel arendada oma pädevusi ja olla kursis kaasaegsete tehnoloogiate ning tööstusharu nõudmistega.


ESF toetus on olnud hindamatu väärtusega, võimaldades kutsekoolil täiustada haridusprogamme ja õppetingimusi. Euroopa Sotsiaalfondi toel on Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus saanud kaasajastada õppekavasid, pakkudes õpilastele praktilist õppimiskogemust, mis vastab tänapäeva tööturu vajadustele.

Tegevust rahastab Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti riik.