Search
Close this search box.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus korraldab rahvusvahelist keevitajate võistlust “Viru Welder 2024”

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus on uhke teatada, et 1.-2. veebruaril 2024. aastal toimub juba viieteistkümnendat korda keevitaja erialal kutsevõistlus “Viru Welder”. Alates esimesest kutsevõistlusest on need üritused kasvanud kohalikult ja regionaalselt tasandilt rahvusvaheliseks võistluseks.

 

Sellel aastal on võistlusele lisaks keevitajatele kaasatud taas CNC pingi operaatorid, et võrrelda nii õpilaste kui ka nende juhendajate taset ning võtta üksteiselt eeskuju. Meie eesmärk on arendada keevituse ja metallitöötluse erialasid terviklikult ning pakkuda võistlejatele põnevat võistluskogemust.

 

“Viru Welder 2024” võistlus toimub Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õppekohtades Sillamäel ja Jõhvis ning selles osalevad kutsekoolid Eestist, Lätist, Leedust ja Ukrainast. Eestit esindavad võistlusel Tallinna Lasnamäe Mehhaanikakool, Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Rakvere Ametikool ja Tartu Kutsehariduskeskus. Võistlus algab 1. veebruaril kell 9.00 ning lõpeb 2. veebruaril orienteeruvalt kell 12.00 Jõhvi õppekohas.

 

See võistlus annab Eesti koolidele suurepärase võimaluse valmistuda järgmiseks kutsealasteks mõõduvõttudeks “Noor Meister” võistlusformaadi raames, nimelt “Parim CNC operator” ning “Parim keevitaja”. Võistluskogemuse omandamine arendab osalejate oskusi ja valmistab neid ette kõrgemateks väljakutseteks.

 

“Viru Welder 2024” võistlust toetavad mitmed meie partnerettevõtted, sealhulgas Fortaco Estonia OÜ, Hanza Mechanics, Eesti Energia, Alas-Kuul AS, Stokker AS, Corpowear OÜ, Linde Gas, Abplanalp Estee OÜ, BLRT Grupp AS, Eesti Masinatööstuse Liit, Stako Diler, Milwaukee, Freen OÜ ning Plazmamet.

 

Tänu meie headele partneritele auhinnafond on ligikaudu 5000 eurot.

 

Lisainfo;

Ander Sile

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse tehnika ja tehnoloogia valdkonna juht

Tel: 522 0807; e-post:ander.sile@ivkhk.ee