Search
Close this search box.

EuroSkills Gdańsk 2023: Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õpilane võistleb esmakordselt Euroopa kutsemeistrivõistlustel!

EuroSkills Gdańsk 2023 oli käesoleva aasta üks oodatuim sündmus, mis tõi kokku Euroopa kõige andekamad ja kogenumad noored spetsialistid.

Võistlus toimus juba kaheksandat korda ning see on Euroopa suurim kutsehariduse ja -oskuste tippsündmus.

Kolmepäevasel, 6.- 9. septembril toimunud intensiivsel võistlusel osales kokku 32 riiki, kaasa arvatud Eesti. Võistlused hõlmasid 43 eri ametit ning 600 osalejat vanuses kuni 25 eluaastat.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus osales EuroSkillsi  kutsemeistrivõistlustel esmakordselt ja elektriku erialal esindas kooli õpilane Vladislav Grigoriev. See on tähelepanuväärne saavutus nii Vladislavile kui ka koolile.

Eesti võib Vladislavi üle uhke olla: ta hoidis meie riigi lippu kõrgel.

Võistlus oli äärmiselt pingeline, konkurents tihe ja nõudis osalejatelt suurt pühendumist ning meisterlikkust. Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õpetajad jäid Vladislavi saavutustega rahule ja pöörasid tähelepanu tema pühendumusele. Tänu sellele kogemusele on õpetajad valmis uuteks väljakutseteks nii Eestis kui ka rahvusvahelisel tasandil.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus soovib avaldada südamlikku tänu oma õpetajatele, kes nägid palju vaeva ja valmistasid Vladislavi EuroSkillsi võistlusteks ette. Samuti täname Haridus- ja Noorteametit ning meie eksperti Mart Ronki toetuse ning suuniste eest.

EuroSkills Gdańsk 2023 tõi kokku parimad noored oma ala spetsialistid üle Euroopa, pakkus neile võimalust näidata oma oskusi ning kogeda ja õppida midagi uut ka teiste riikide noortelt spetsialistidelt. Soovime Vladislavile edu edaspidiseks ning oleme väga uhked tema saavutuste üle.

Lisateave EuroSkills Gdańsk 2023 kohta: https://euroskills2023.org/