Search
Close this search box.

Nordplus projektiga Soome!

Ajavahemikul 30. oktoober – 03. november külastasid väikeettevõtja ja tarkvaraarendaja eriala õpilased ning õpetajad Carina Žukova ja Aleksei Korovitšev Nordplus projekti “Jätkusuutlik areng ettevõtluses” käigus Soome põhja-karjala suurimat kutsekooli, Riveria.

 

Riverial on 9 õppehoonet, mis asuvad Joensuus (Põhja-Karjala pealinn), Kiteel, Lieksas, Nurmes, Outokumpus ja Valtimos. Riverias õpib igal aastal umbes 15 000 õpilast ning toimetab 740 töötajat. Norra ja Riveria kohalike tudengitega külastasime ettevõtluse tunde ja mitut piirkonnas tegutsevat ettevõtet.

Esmakordselt projektis osalenud Vladislav sai nii innustatud, et hakkas mõtlema Soomes edasiõppimise peale: “Sellel reisil meeldis mulle väga oma grupi inimestega suhelda. Samuti sain uusi tutvusi ja õppisin palju uut, näiteks sain teada Soome ühest perspektiivikamast ärivaldkonnast. Külastasime ka suurt paberitöötlustehast, kust sain palju uut informatsiooni Soomes õppimise võimaluste kohta ning mul tekkis soov kolida Soome ja seal õppida.”

Kõige rohkem olid meie õpilased vaimustuses suurest Stora Enso puidutöötlemis- ja tselluloositehasest. Stora Enso keskkonnaspetsialist ja labori juhataja tutvustas tehase töökeskkonda, kasutusel olevaid aparaate, näidati ka massiivset tootmisliini. Peamine on, et tehase juhtkond mõtleb ka keskkonnale vähema mõju avaldamise teemal- meile tutvustati tootearenduse protsessi lähtudes jätkusuutlikkuse põhimõtetest.

Õpilastele jääb pikemaks ajaks meelde ka Porokylän Leippomo OY külastus, pereettevõte, mis asutati 1983. aastal, tehased asuvad nii Nurmeses kui ka Lieksas. Ettevõtte esindaja näitas meile kvaliteedilaborit, kus proovitakse uusi tooteid ja tegeletakse valiku laiendamisega. Ettevõtte toodab ka gluteenivabasid pagaritooteid.

Projektis osalenud õpilane Angelinale meeldis reis väga, “Tore oli näha, kuidas õpivad teise riigi tudengid. Saime ennast proovile panna teiste välistudengitega meeskonnas, käia pagari- ja puidutöötlemistehase ringkäigul ning vaadata seestpoolt, kuidas seal kõik toimib.”

Fotod ja tekst: Aleksei Korovitšev