Search
Close this search box.

Noor meistri otsingud taas Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses

5.-6. märtsil toimub Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Jõhvi Õppekohas kaks Noor Meistri kutsemeistrivõistlust nii juuksurite kui ka keevitajate seas.

Keevitaja kutsemeistrivõistluse Noor Meister avamine toimub 5. märtsil kell 09.00 Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Jõhvi õppekohas, aadressil Kutse 13. Keevitaja eriala võistluse orienteeruv autasustamise aeg on 6.märtsil päeval kell 13:15 Jõhvi õppekoha La Fourmi õpperestoranis.

Juuksuri kutsemeistrivõistlus toimub TV saate “Noor Meister” filmimise raames ja võistlusest valmib telesaade. Esikolmikut autasustatakse medalite ja diplomitega, võitjale antakse üle Noore Meistri karikas. Autasustamine toimub ajavahemikus 6.-14. aprill Kanal2 stuudios.

Koolidest tulevad võistlema Tallinna Tööstushariduskeskus (Juuksur), Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus (Juuksur/Keevitaja), Pärnumaa Kutsehariduskeskus (Juuksur/Keevitaja), Tartu Rakenduslik Kolledž (Juuksur/Keevitaja), Viljandi Kutseõppekeskus (Keevitaja), Võrumaa Haridus- ja Tehnoloogiakeskus (Keevitaja), Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool (Keevitaja), Rakvere Ametikool (Keevitaja).

Juuksuri- ja keevitaja kutsemeistrivõistlus on mõeldud kuni 26-aastastele noortele, kes õpivad kutseõppeasutustes vastavalt erialadele juuksuri- ja keevitaja õppekava(de)l. Võistelda saavad noored, kes on kantud 2023/24 õppeaastal kutseõppeasutuse õpilaste nimekirja või on lõpetanud tasemeõppe 2022/23 õppeaastal.

Mõlema võistluse peamine eesmärk on võimaldada kutseõppeasutuste vastava eriala õpilastel näidata oma kutseoskusi – mõlema toimumise ajal selgitakse välja Eesti parimad õpilased juuksuri- ja keevitaja erialal. Võistluse õilsaks eesmärgiks on ka propageerida erialasid ning tõsta kutsehariduse mainet. 

Noor meistri kohta saad rohkem infot https://www.worldskillsestonia.ee/.

Selle aasta juuksuri põhivooru võistlusülesandeks on juukselõikus ja föönisoeng meesmodellile ning juukselõikus, värvitehnika ja föönisoeng harjutuspeale. Finaalvooru võistlusülesanne – pruudisoengu teostamine.

Võistluse korraldamist rahastatakse ESF programmi „Tööturu vajadustele vastava kutse- ja kõrghariduse arendamine PRÕM+” vahenditest.

Võistluse toetajad on Haridus- ja Noorteamet, Juuksurite Ühendus, Salon+, Tradehouse, Joico, Besthair, Salonshop, difiaba, Addmino-18, BLRT Grupp, Linde, Thorsteel, CorpoWear.