Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Inspiratsioon ja seiklused käsikäes – õpilasfirmade programm on täies hoos

Eesti ettevõtlusmaastik on alati olnud dünaamiline ja elav, kuid noored ettevõtjad seisavad sageli silmitsi väljakutsetega, mis takistavad nende ideede elluviimist. Õnneks on olemas platvorme, mis annavad noortele võimaluse saada praktilist kogemust ettevõtluses ning arendada oma ideid ja oskusi. Üks sellistest võimalustest on meie kutsehariduskeskuses õpilasfirmade programm, mis toob kokku ettevõtlikud noored IVKHK kolmest õppekohast.

Esimene samm sellel põneval teekonnal võeti ette 8. veebruaril Jõhvi õppekohas, kuhu kogunesid 34 õpilast kolmest õppekohast. Esimesel kohtumisel tehti sissejuhatus õpilasfirmade maailma ning tutvustati programmi eesmärke ja võimalusi. Lisaks anti ülevaade edukatest õpilasfirmadest, mis on varasemalt programmi raames tegutsenud, innustades noori oma ideid ellu viima ja ambitsioonikalt ettevõtlusmaailma astuma.

Järgmine oluline samm oli 28.-29. veebruaril toimunud ettevõtluslaager Sillamäel, mille korraldas õpilasfirmade programm koostöös Hariduskopteri ja JA Eestiga. See oli võimalus õpilastele kogeda ettevõtlusmaailma mitmekülgsust ning saada praktilist kogemust häkatoni formaadis. Laagris osalesid noored nii IVKHKst kui ka Kuressaare Ametikoolist.

14.märtsil avanes õpilasfirmade programmile uks Viljandi Kutseõppekeskuses, kus meie õpilased said elava kogemuse ettevõtlusest ning kogesid kõike, mida õpilasfirmad suudavad pakkuda. See päev oli täis avastamist, õppimist ja seiklusi, jättes osalejatele sügavama mulje.

Päev algas ekskursiooniga Viljandi Kutseõppekeskuses. Meid tervitas soe vastuvõtt ning osalejatele korraldati ülevaade õpilasfirmade tegevusest koolis. Saime teada, et sel õppeaastal tegutseb 35 õpilasfirmat koolitundide raames ja näidati ka, milliseid loomingulisi ideid õpilased on suutnud ellu viia. Meie õpilased said ka vestelda Viljandi õpilastega, kes jagasid oma kogemusi õpilasfirmade loomisel ja juhtimisel. See oli võimalus kuulata eakaaslaste lugusid, saada inspiratsiooni ning jagada ideid ja arvamusi õpilasfirmade kohta.

Pärast ergutavat lõunasööki oli aeg seiklusteks! Meid ootas 360-kraadi seiklusmäng Viljandi linnas. Bingo lahing hõlmas erinevaid ülesandeid ja väljakutseid, mis viisid osalejad läbi linnaruumi, tutvustades samal ajal ka Viljandi eluolu. Seiklus oli mitmekülgne, lõbus ning osalejad said ka praktiseerida eesti keelt ja proovile panna oma sotsiaalsed oskused erinevates olukordades.

Õpilasfirmade programmi osalejad sai tänu Viljandi külastusele uut hoogu ning oleme täis inspiratsiooni ja energiat oma ettevõtmiste jätkamiseks.

Osalejatega kohtume taas juba 28.märtsil kell 14:00 Jõhvi õppekohas. Õpilasfirmast saab sinu edulugu!