Search
Close this search box.

Eesti Rahva Muuseum: põnev reis Eesti kultuuri

Novembris käisid meie kutsehariduskeskuse “Turismikorraldaja” eriala õppijad põneval seiklusel Eesti Rahva Muuseumis, et sukelduda Eesti ajaloo ja rahvusliku pärandi rikkustesse.

Muuseumi saabudes õpilased sattusid hämmastavasse hoonesse, mis ühendab kaasaegset disaini ja arhitektuurilist ilu. Erilist tähelepanu pöörati muuseumi interaktiivsetele tsoonidele, kus õppijad said ennast proovile panna käsitööliste rollis, kogeda rahvuslikke tavasid ja süvendada oma teadmisi eksponaatidega mängides ja suheldes.

Õppijad osalesid ka muuseumitunnis “Rahvakalendri aastaring”. Näitusel „Talu elu ja talu ilu“ tutvusid nad talve ja suve traditsiooniliste töödega. Giidiga on arutatud, millal ja kelle poolt neid töid teostati ning ühendati need aastaringsete töödega. Õpilased tutvusid rahvakalendri ja kuude rahvapäraste nimedega ning rääkisid ka aja kujutisest ratta kujul, mille moodustasid suve- ja talvesemestrid oma tööde ja tähtpäevadega.

See ei olnud mitte ainult õppimiskogemus, vaid ka põnev teekond maailma, kus iga artefakt on ainulaadse kultuuri mõistmise võti. Õppereis on laiendanud õppijate teadmisi, ning inspireeris neid maailma kultuurilist mitmekesisust edasi uurima ja austama.

Tekst ja foto: Ksenia Rosenthal