Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

BIDUSA projekt: Suurandmete ja keskkonnakaitse rahvusvaheline integreerimine

Madriidis Hispaanias, toimus esimene kohtumine rahvusvahelise projekti BIDUSA (Gig Data Unites Sciences and Arts) Erasmus+ osalejate vahel. Osalesid tarkvaraarendaja eriala õpilased ja õpetajad Eestist, Hispaaniast, Itaaliast, Bulgaariast, Türgist ja Horvaatiast.
Selle projekti eesmärk on suurandmete analüüs ja kasutamine, sealhulgas keskkonnakaitse valdkonnas, lahendamaks olulisi probleeme.
 
Kohtumise osalejad kaasati mitmesugustesse tegevustesse nagu intensiivsed meistriklassid suurandmete töötlemise ja analüüsimise valdkonnas, kasutades Weka tööriista. Erilist tähelepanu pöörati praktilistele õppeaspektidele, sealhulgas suurandmete põhjal prognoosimisele.
 
Hispaania politsei andmekeskuse külastamine võimaldas osalejatel mõista andmete kaitsmise ülesande tõsidust ja keerukust tänapäeval. Selle teema tähtsust kinnitavad igapäevased andmekeskuste rünnakud.
 
Projekti raames viidi läbi ka uuringud plastiku mõju kohta keskkonnale ja inimestele. Plastiku põletamise ja selle jääkide uurimise kaudu mikroskoobi all said osalejad otsest ettekujutust mikroplasti ökoloogilisest probleemist.
 
Üheks kohtumise kõige põnevamaks hetkeks oli tutvumine 3D-printimise ja skaneerimise tehnoloogiaga. Osalejad katsetasid 3D-skanneri võimalustega ja proovisid printida kolmemõõtmelisi mudeleid, sealhulgas inimeste nägude skaneeritud mudelit.
 
BIDUSA  pakkus mitte ainult võimalust teadmiste ja kogemuste vahetamiseks, vaid oli ka platvorm uute sõprussuhete loomiseks ja sukeldumiseks erinevate riikide kultuuri ja traditsioonidesse. See projekt avab uusi horisonte teaduse ja kunsti integreerimisel keerukate kaasaegsete probleemide lahendamisel.
 
Tekst: Alevtina Serova