Search
Close this search box.

IVKHK tervise- ja spordipäev 03.06

03.juunil toimus kauaoodatud tervise- ja spordipäev, mis viidi läbi Toila pargis.
 
Juba teist aastat järjest oli ilmataat meie sõber ja pakkus ilusat päikesepaistelist ilma. Selle aastane spordiüritus oli ülesehitatud nii, et iga õpilane leiaks endale meelepärase tegevuse. Osalejate arvu poolest oli üritus suurem, kui eelmine aasta ning registreeritute õpilaste arv oli kokku 90.
Kokku võistles 13 võistkonda, kus oli 4-5 liiget, kes said kehalise kasvatuse õpetaja Irina Vassiljeva käest kaardid ja asusid Toila pargis 5 kontrollpunkti otsima.
Esikoha võistkonnal NPMH22  kulus aega 30 minutit ja 28 sekundit, teine koht SPLT22 ajaga 30:56 min ning kolmas koht NPKMB23 aeg 35:38 min. Viimane võistkond saabus peale 2 tunnist matkamist ilusti finišisse ja kasutas õigust nautida loodust ning mõeldes sellele, et tähtis pole võit, vaid osavõtt. Tundus, et peale avaala olid Narva ja Sillamäe õpilased rohkem valmistunud ja motiveeritumad.
Teise alana pandi proovime kannatus ja sisemine jõud. Nimelt prooviti 5kg raskust hoida sirgetel kätel enda ees ja siin üllatas Narva õppekoha eesti keele õpetaja Mare Lina.  Mare hoidis raskust üleval 1 minut ja 25 sekundit ning oleks veelgi jõudnud hoida, aga kuna õpilased langesid üksteise järel välja, ei tahtnud ta iseendaga võistelda.
Peale teist ala proovisid poisid ja tüdrukud üksteise võidu oma keharaskust sirgelt hoida ehk prooviti plank asendis üksteist üle trumbata. Tüdrukute arvestuses esikoht Sofia Morhunovale JPLB 23 , kes sai ajaks 4 minutit ja 14 sekundit. Poistest näitas tõelist tahtejõudu NPKMB 23 õpilane Maksim Rumjantsev, kes suutis hoida  7 minutit ja 20 sekundit! Väärtuslik pingutus tagas ülekaaluka esikoha.
Teatejooks, kuhu kuulus neli liiget, joosti 60 meetrit ning I koha napsas NPKMB 23 kelle ajaks 38 sekundit, II  koht SPLT 23 ajaga 40 sekundit  ja III koht “Narva tähed” ajaga 43 sekundit. “Narva tähed” näitasid üles sõprust ja võrdsust ning koostasid sega võistkonna Sillamäe ja Narva õpilaste vahel. Nende juhendaja Mihhail Tint oli nii rollis sees, et vahepeal oleks tatahtnud ise jooksma minna. Hea näide ja eeskuju teistele õpetajatele, et teha koos oma õpilastega väljaspool midagi koos.
Viimaseks alaks oli 16kg sangpommi rebimine 2 minuti jooksul, mis pakkus põnevust kuni viimase võistlejani. Liider vahetus kogu aeg ja vahepeal oli mulje, et keegi ei anna alla. Esikolmiku korduste arv oli 51, 55, 61. Esikoha võttis Oskar Orlov (JPKM 22) , kes sikutas pommi 61 korda.
Peale rasket pingutust toimus  autasustamine ja lõuna Toila Gümnaasiumis. Tundus, et õpilastele läks üritus korda ja korduvalt küsiti, et kas järgmine aasta toimub spordipäev. Tahaks väga loota, et toimub, sest õpilased vajavad vaimu ja keha kosutamist ja mõtete kõrvale viimist õppimisest. Tegelikult võiks olla spordipäev kõigile õpilastele ja õpetajatele, et väljaspool kooli midagi ühiselt teha. Sport ja liikumine annab meile kvaliteetsema tervise ja treenitud aju, mis aitab koolipingis paremini toimetada.

Suured tänud võistluse ettevalmistamise eest Irina Vassiljevale, Katrin Puuseppale, Artemida Tomingale ja õpilasesindusele, kes terve päeva abiks olid ning tegid sellest päevast kordaläinud ürituse.

 
Urmas Treier, kehalise kasvatuse õpetaja