Uudised

Selgus Ida-Virumaa piirkondliku tunnustuse „aasta kutseõpetaja“ laureaat 02. oktoober ivkhk_admin

Neljapäeval, 1. oktoobril toimus Jõhvi Kontserdimajas Alutaguse päeva 2020 raames Ida-Viru haridusgala 2020. Sellel aastal sai meie ehitus- ja puiduerialade õpetaja Tarmo Kärdi aasta õpetaja gala „Eestimaa õpib ja tänab“ piirkondliku tunnustuse aasta kutseõpetaja laureaadiks.


Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse direktori Hannes Metsa sõnul on see õiglane valik, kuna Tarmo Kärdi tõi Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusse värskeid ideid ja laiendas võimalusi. „Olen väga õnnelik, et Tarmo tuli kutsehariduskeskusse õpetajaks ning tõi erasektorist kaasa praktilise kogemuse ja kontaktide võrgustiku. Ta laiendab õpilaste silmaringi, tutvustab neile praktika nippe, valmistab õpilasi reaaleluks ja tööks ette. Tänu tema isiklikele kontaktidele laienes meie koolis ettevõttepraktika baas ning tõusis õpilaste tööle rakendamine“ sõnas Hannes Mets.

Enne kutsehariduskeskusega liitumist praktiseeris Tarmo ehitusettevõtjana nii Eestis kui ka välismaal. Tänu tema arengujanule ja sihikindlusele liikus ta palgatöölisest ettevõtjaks. Meie õpilaste jaoks on tähtis, et selline spetsialist jagab neile reaalses ettevõtluskeskkonnas nõutud teadmiseid ja hoiakuid.

Tarmo omandas tisleri eriala Rakvere Ametikoolis. Kuid üks asi on hariduse omandamine, hoopis teine asi on õpetamine. „Tarmo tundus mulle esimesest kokkupuutest väga positiivse ja avatud inimesena, samuti sobis talle juhendaja ja õpetaja roll, kuna õpilased võtsid ta kiirelt omaks ning tema hoiakud ja oskused on kandunud ka kolleegidele“ sõnas Ander Sile. Eriti tähtis on see, et ta ei seisa paigal oma saavutustega vaid omandas lisaks pedagoogilised teadmised, mis aitab tal oma teadmisi ja oskusi õpilastele paremini edasi anda. Nii on Tarmost lisaks kutseõpetajale saanud kolme kursuse grupi- ja praktikajuhendaja. Eelmisest õppeaastast on Tarmost saanud puiduerialade juhtõpetaja. Ta on osalenud nii koolis kui koolidevahelise juhtrühma liikmena mitme õppekava koostamises. Lisaks õpetamisele koolis on Tarmo võtnud vastu väljakutse osaleda vanglaõppes ning tema poolt juhendatavad ehitusviimistluse kursused on saanud väga positiivse tagasiside Viru Vanglast.

Selline edu oleks võimatu ilma tema isikuomadusteta. Nimelt oskab Tarmo sihte püstitada ja neid saavutada. Ta on otsekohene, nõudlik, kuid õiglane õpetaja, kelle otsustes õpilased ei kahtle. Tänu tema huumorimeelele võib ta võib ta nii klassis tähelepanu hoida kui ka pinget maandada. Iseenesest on Tarmo tugev, rahulik ja kindel inimene. Tarmo hobideks on erinevad spordialad - rattasõit, suusatamine, jooksmine. „See on väga oluline, et õpilastel oleks selline eeskuju. Loodan, et tänu Tarmo eeskujule langetavad tema õpilased oma elus õigeid otsuseid ja teevad rohkem õigeid valikuid“ sõnas Ander Sile. 

Suur tänu Tarmole tehtud töö eest!

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse direktori Hannes Metsa sõnul on see õiglane valik, kuna Tarmo Kärdi tõi Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusse värskeid ideid ja laiendas võimalusi. „Olen väga õnnelik, et Tarmo tuli kutsehariduskeskusse õpetajaks ning tõi erasektorist kaasa praktilise kogemuse ja kontaktide võrgustiku. Ta laiendab õpilaste silmaringi, tutvustab neile praktika nippe, valmistab õpilasi reaaleluks ja tööks ette. Tänu tema isiklikele kontaktidele laienes meie koolis ettevõttepraktika baas ning tõusis õpilaste tööle rakendamine“ sõnas Hannes Mets.

Enne kutsehariduskeskusega liitumist praktiseeris Tarmo ehitusettevõtjana nii Eestis kui ka välismaal. Tänu tema arengujanule ja sihikindlusele liikus ta palgatöölisest ettevõtjaks. Meie õpilaste jaoks on tähtis, et selline spetsialist jagab neile reaalses ettevõtluskeskkonnas nõutud teadmiseid ja hoiakuid.


Tarmo omandas tisleri eriala Rakvere Ametikoolis. Kuid üks asi on hariduse omandamine, hoopis teine asi on õpetamine. „Tarmo tundus mulle esimesest kokkupuutest väga positiivse ja avatud inimesena, samuti sobis talle juhendaja ja õpetaja roll, kuna õpilased võtsid ta kiirelt omaks ning tema hoiakud ja oskused on kandunud ka kolleegidele“ sõnas Ander Sile. Eriti tähtis on see, et ta ei seisa paigal oma saavutustega vaid omandas lisaks pedagoogilised teadmised, mis aitab tal oma teadmisi ja oskusi õpilastele paremini edasi anda. Nii on Tarmost lisaks kutseõpetajale saanud kolme kursuse grupi- ja praktikajuhendaja. Eelmisest õppeaastast on Tarmost saanud puiduerialade juhtõpetaja. Ta on osalenud nii koolis kui koolidevahelise juhtrühma liikmena mitme õppekava koostamises. Lisaks õpetamisele koolis on Tarmo võtnud vastu väljakutse osaleda vanglaõppes ning tema poolt juhendatavad ehitusviimistluse kursused on saanud väga positiivse tagasiside Viru Vanglast.

Selline edu oleks võimatu ilma tema isikuomadusteta. Nimelt oskab Tarmo sihte püstitada ja neid saavutada. Ta on otsekohene, nõudlik, kuid õiglane õpetaja, kelle otsustes õpilased ei kahtle. Tänu tema huumorimeelele võib ta võib ta nii klassis tähelepanu hoida kui ka pinget maandada. Iseenesest on Tarmo tugev, rahulik ja kindel inimene. Tarmo hobideks on erinevad spordialad - rattasõit, suusatamine, jooksmine. „See on väga oluline, et õpilastel oleks selline eeskuju. Loodan, et tänu Tarmo eeskujule langetavad tema õpilased oma elus õigeid otsuseid ja teevad rohkem õigeid valikuid“ sõnas Ander Sile. 

Suur tänu Tarmole tehtud töö eest!