Uudised

Rahvusvaheline küberolümpiaad "Magic CTF 2020" 11. november ivkhk_admin

Juba teist korda osalesid IT-ja multimeedia valdkonna õpilased rahvusvahelisel küberolümpiaadil "Magic CTF", mis toimus 7. novembril 2020.a.


Sel aastal kaitsesid Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse au viis võistkonda, mis olid moodustatud IT-akadeemia 1. ja 2. kursuse õpilastest, kes õpivad uue perspektiivse õppekava järgi.

Magic CTF on rahvusvaheline veebiolümpiaad, mida peetakse igal aastal arvutierialade õpilaste seas. USA-st pärinev võistlus kogus kiiresti populaarsust kogu maailmas, kaasates igal aastal üha rohkem uusi osalejaid.

Meie õpilased võistlesid paljudest maailma riikidest pärit eakaaslastega erinevatest gümnaasiumidest ja ülikoolidest. Kokkuvõttes jagasid Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse parimad võistkonnad 21. ja 22. kohta, mida võistluse taset arvestades võib pidada väga heaks tulemuseks. Kokku osales võistlusel 56 võistkonda.

Õpilastele antud küsimused ei nõudnud mitte ainult põhjalikke teadmisi IT-tehnoloogia vallas, vaid eeldasid ka laialdast mõtlemisoskust, et leida ülesannetele mittestandardseid lahendusi. Välja tuli selgitada programmikoodi vigu, taastada kaotatud pilti, avastada võimalikku väärtusliku info leket- need on vaid mõned näited ülesannetest, millega meie tulevased programmeerijad ja IT-spetsialistid kokku puutusid.

Oleme tänulikud kõigile korraldajatele, juhendajatele ja osalejatele olümpiaadil omandatud väärtusliku kogemuse eest.

Tekst ja foto: Maksim Ivanen

Sel aastal kaitsesid Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse au viis võistkonda, mis olid moodustatud IT-akadeemia 1. ja 2. kursuse õpilastest, kes õpivad uue perspektiivse õppekava järgi.

Magic CTF on rahvusvaheline veebiolümpiaad, mida peetakse igal aastal arvutierialade õpilaste seas. USA-st pärinev võistlus kogus kiiresti populaarsust kogu maailmas, kaasates igal aastal üha rohkem uusi osalejaid.

Meie õpilased võistlesid paljudest maailma riikidest pärit eakaaslastega erinevatest gümnaasiumidest ja ülikoolidest. Kokkuvõttes jagasid Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse parimad võistkonnad 21. ja 22. kohta, mida võistluse taset arvestades võib pidada väga heaks tulemuseks. Kokku osales võistlusel 56 võistkonda.


Õpilastele antud küsimused ei nõudnud mitte ainult põhjalikke teadmisi IT-tehnoloogia vallas, vaid eeldasid ka laialdast mõtlemisoskust, et leida ülesannetele mittestandardseid lahendusi. Välja tuli selgitada programmikoodi vigu, taastada kaotatud pilti, avastada võimalikku väärtusliku info leket- need on vaid mõned näited ülesannetest, millega meie tulevased programmeerijad ja IT-spetsialistid kokku puutusid.

Oleme tänulikud kõigile korraldajatele, juhendajatele ja osalejatele olümpiaadil omandatud väärtusliku kogemuse eest.

Tekst ja foto: Maksim Ivanen