Uudised

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest on Samsung Digi Pass programmis rekordiliselt osalejaid, kolm meeskonda! 01. november ivkhk_admin

Kolmandat aastat toimuv kutsekoolinoorte digioskuste programm Samsung Digi Pass tõi eelmisel nädalal Tallinna Ülikooli võistlema kümme 14-20-aastaste noorte meeskonda õppeasutustest üle Eesti.


Oma kolmeliikmeliste meeskondadega on kutsekoolinoorte digipädevuste koolitusprogrammis väljas Luua Metsanduskool ning Järvamaa ja Tartu Kutsehariduskeskus. Kaks võistkonda on osalemas nii Kehtna kui Võrumaa Kutsehariduskeskusest ning kolm meeskonda Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest.

Meie koolist osalevad:

· Meeskond "Värvituub"  (juuksurid 2.kursus):

Nõmmeloo, Sandra Laura JPJUE17

Šatski, Kristiina JPJUE17

Veske, Aleksandra JPJUE17

Idee: Äpp,  mida saaksid kasutada kõik inimesed, kes tunnevad huvi juuste värvimise vastu.

· Meeskond "Mustad pantrid" (kokad 1.kursus)

Sergo Urm JPKOE18

Kaire Võhmar JPKOE18

Keanu Chris Riives JPKOE18

Idee on lihtsustada kokkade igapäevase tööelu  ja anda õppimisvõmaluse toiduainete üle (kalorsus, allergeenid, säilitusviisid jne.)

· Meeskond “Pocket Constitution” (Noorem tarkvaraarendaja, 2.kursus)

German Kapajev ,SPTV17

Aleksandr Mislitski, SPTV17

Albert Sile , SPTV17

Idee: luua rakendus, mis sisestab nutitelefonisse teie poolt valitud riigi põhiseaduse, kus te saate luua tegelasi, kellele te saate anda erinevad rollid, näiteks alaealine, ostja, autojuht ja teised. Vastavlt teie valikule esitleb seade teile seaduste plokki.  Teie aga võite igal hetkel lisada mingit rolli või loobuda sellest.

Samsung Digi Pass koolitusprogrammi juhi, Tallinna Ülikooli haridustehnoloogia vanemteaduri Mart Laanpere sõnul töötavad kutsekooliõpilased mentorite toel oktoobrist veebruarini enda valitud tarkvaradisaini projektidega, omandades tööturul vajalikke digioskuseid.

„Nelja kuu jooksul asuvad võistlustulle nii tulevased tarkvaraarendajad, multimeedia spetsialistid, tööstusinformaatikud, juuksurid, metsurid, laotöötajad kui ka koka eriala õpilased. Tehnoloogia areng on jõudnud sellesse faasi, kus IKT on levinud igasse valdkonda ning digioskusteta tööturul hakkama ei saa,“ lausus Laanpere.

Samsung Electronicsi Digi Pass programmi juht Baltikumis Egle Tamelyte tõi välja, et Eestis finaali valitud ideed aitavad lahendada elulisi probleeme ja mentorid julgustavad noori ka tulevikus oma äriideeid ellu viima.

Näiteks tahavad Kehtna Kutsehariduskeskuse õpilased raplamaalaste jaoks programmeerida orienteerumismängu, Võrumaa infotehnoloogia süsteemide nooremspetsialistid aga soovivad luua spordirakenduse, kus saab reaalajas vaadata Eestiga seotud mängude tulemusi.

„Üks meeskond soovib arendada rakendust, mis lihtsustaks auto remontimist ja aitaks leida mehaanikuid. Teine tiim tunneb puudust äpist, millega vaadata vabu parkimiskohti kaubanduskeskustes ja muudes avalikes parklates. Tahetakse ka välja töötada rakendust, milles saab tutvuda poodide tootevalikuga ja võrrelda hindu. Soovitakse luua äppi, mis aitab eri riikide seadusandluses orienteeruda, ning tarkvara droonile ja Android seadmele, mis teostab metsamõõtmist täpsemalt ja väiksema ajakuluga,“ kirjeldas Tamelyte digiideid.

26. ja 27. oktoobril kohtusid Samsung Digi Pass 2018 koolitusprogrammi pääsenud meeskonnad esimest korda omavahel, et osaleda koolitussessioonil ning omavahel lähemalt tuttavaks saada. Kaks päeva täis õppimist ja ühistegevusi möödusid väga meeleolukalt.

Fotogalerii:

https://www.facebook.com/pg/SamsungDigiPass/photos/?tab=album&album_id=1106971789479250

Samsung Digi Pass on neljakuuline uuenduslik ja võimalusterohke koolitusprogramm kutsekooliõpilastele vanuses 14–20 eluaastat. Koolitus aitab osalejal omandada oskused, mis on vajalikud unelmate karjäärile aluse panemiseks. 

Koolituse lõpus saavad osalejad spetsiaalsed digitaalsed passid, mis on tõestus tulevasele tööandjale omandatud oskustest ja kogemustest.

Noortele mõeldud programmi on töötanud välja Samsung Electronics Baltics koostöös Tallinna Ülikooli ja Eesti Noorteühenduste Liiduga.

Lisainformatsioon:

Anna-Liisa Villmann
Projekti kommunikatsioonipartner
Tel: +372 5887 6650
E-post: anna-liisa.villmann@idea.ee 

 www.samsungdigipass.ee 

Oma kolmeliikmeliste meeskondadega on kutsekoolinoorte digipädevuste koolitusprogrammis väljas Luua Metsanduskool ning Järvamaa ja Tartu Kutsehariduskeskus. Kaks võistkonda on osalemas nii Kehtna kui Võrumaa Kutsehariduskeskusest ning kolm meeskonda Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest.

Meie koolist osalevad:

· Meeskond "Värvituub"  (juuksurid 2.kursus):

Nõmmeloo, Sandra Laura JPJUE17

Šatski, Kristiina JPJUE17

Veske, Aleksandra JPJUE17

Idee: Äpp,  mida saaksid kasutada kõik inimesed, kes tunnevad huvi juuste värvimise vastu.

· Meeskond "Mustad pantrid" (kokad 1.kursus)

Sergo Urm JPKOE18

Kaire Võhmar JPKOE18

Keanu Chris Riives JPKOE18

Idee on lihtsustada kokkade igapäevase tööelu  ja anda õppimisvõmaluse toiduainete üle (kalorsus, allergeenid, säilitusviisid jne.)


· Meeskond “Pocket Constitution” (Noorem tarkvaraarendaja, 2.kursus)

German Kapajev ,SPTV17

Aleksandr Mislitski, SPTV17

Albert Sile , SPTV17

Idee: luua rakendus, mis sisestab nutitelefonisse teie poolt valitud riigi põhiseaduse, kus te saate luua tegelasi, kellele te saate anda erinevad rollid, näiteks alaealine, ostja, autojuht ja teised. Vastavlt teie valikule esitleb seade teile seaduste plokki.  Teie aga võite igal hetkel lisada mingit rolli või loobuda sellest.

Samsung Digi Pass koolitusprogrammi juhi, Tallinna Ülikooli haridustehnoloogia vanemteaduri Mart Laanpere sõnul töötavad kutsekooliõpilased mentorite toel oktoobrist veebruarini enda valitud tarkvaradisaini projektidega, omandades tööturul vajalikke digioskuseid.

„Nelja kuu jooksul asuvad võistlustulle nii tulevased tarkvaraarendajad, multimeedia spetsialistid, tööstusinformaatikud, juuksurid, metsurid, laotöötajad kui ka koka eriala õpilased. Tehnoloogia areng on jõudnud sellesse faasi, kus IKT on levinud igasse valdkonda ning digioskusteta tööturul hakkama ei saa,“ lausus Laanpere.

Samsung Electronicsi Digi Pass programmi juht Baltikumis Egle Tamelyte tõi välja, et Eestis finaali valitud ideed aitavad lahendada elulisi probleeme ja mentorid julgustavad noori ka tulevikus oma äriideeid ellu viima.

Näiteks tahavad Kehtna Kutsehariduskeskuse õpilased raplamaalaste jaoks programmeerida orienteerumismängu, Võrumaa infotehnoloogia süsteemide nooremspetsialistid aga soovivad luua spordirakenduse, kus saab reaalajas vaadata Eestiga seotud mängude tulemusi.

„Üks meeskond soovib arendada rakendust, mis lihtsustaks auto remontimist ja aitaks leida mehaanikuid. Teine tiim tunneb puudust äpist, millega vaadata vabu parkimiskohti kaubanduskeskustes ja muudes avalikes parklates. Tahetakse ka välja töötada rakendust, milles saab tutvuda poodide tootevalikuga ja võrrelda hindu. Soovitakse luua äppi, mis aitab eri riikide seadusandluses orienteeruda, ning tarkvara droonile ja Android seadmele, mis teostab metsamõõtmist täpsemalt ja väiksema ajakuluga,“ kirjeldas Tamelyte digiideid.

26. ja 27. oktoobril kohtusid Samsung Digi Pass 2018 koolitusprogrammi pääsenud meeskonnad esimest korda omavahel, et osaleda koolitussessioonil ning omavahel lähemalt tuttavaks saada. Kaks päeva täis õppimist ja ühistegevusi möödusid väga meeleolukalt.

Fotogalerii:

https://www.facebook.com/pg/SamsungDigiPass/photos/?tab=album&album_id=1106971789479250

Samsung Digi Pass on neljakuuline uuenduslik ja võimalusterohke koolitusprogramm kutsekooliõpilastele vanuses 14–20 eluaastat. Koolitus aitab osalejal omandada oskused, mis on vajalikud unelmate karjäärile aluse panemiseks. 

Koolituse lõpus saavad osalejad spetsiaalsed digitaalsed passid, mis on tõestus tulevasele tööandjale omandatud oskustest ja kogemustest.

Noortele mõeldud programmi on töötanud välja Samsung Electronics Baltics koostöös Tallinna Ülikooli ja Eesti Noorteühenduste Liiduga.

Lisainformatsioon:

Anna-Liisa Villmann
Projekti kommunikatsioonipartner
Tel: +372 5887 6650
E-post: anna-liisa.villmann@idea.ee 

 www.samsungdigipass.ee