Uudised

Graafilise disaini ja fotograafia võistlus Prin(t)ouch 2023 21. aprill Katrin Puusepp

Prin(t)ouch on rahvusvaheline kutseharidusvõistlus, kus võistlejad saavad näidata enda oskusi kolmel päeval - seda võistlust korraldatakse juba 11. korda.


Võistlus on mõeldud just kutseõpilastele, kelle õppekava puudutab graafilist disaini, trükiste kujundust, graafikatarkvara või trükiettevalmistust; fotograafiat või multimeediat; trükitehnoloogiat ja trükkimist.

Vahemikul 12.-14. aprill osalesid Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse multimeedia eriala õpilased Anna Potaševa (NKMM21), Kira-Valeriia Ivanova (NKMM21), Iana Bormotova (NKMMp21) ja Veronika Kolobušina (NPMM21) rahvusvahelisel Prin(t)ouch 2023 kutsevõitlusel graafilise disaini ja fotograafia alal.

Kolme-päevane võistlus oli kõigile väga põnev. Disainerid tegelesid kampaania firmagraafika ja elementide arendamisega. Fotograafia võistluse käigus oli kaks ülesannet, nii stuudios kui ka välistingimustes.

Puhkeajal oli osalejatel võimalus külastada Fotografiska fotomuuseumi ekspositsioone ja nautida teistega suhtlemist.

Õpilaste jaoks oli võistlusel osalemine väga hea kogemus ning suupepärane võimalus rakendada oma teadmisi ja oskusi praktikas, et paremini ka süveneda eesti disaini maailma. Meie õpilased olid väga tublid. Võistluse käigus lõime ka kontakte teiste õppeasutusega.

 

Tekst ja foto: Dmitri Pulkin ja Jevgenija Sadejeva

Võistlus on mõeldud just kutseõpilastele, kelle õppekava puudutab graafilist disaini, trükiste kujundust, graafikatarkvara või trükiettevalmistust; fotograafiat või multimeediat; trükitehnoloogiat ja trükkimist.

Vahemikul 12.-14. aprill osalesid Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse multimeedia eriala õpilased Anna Potaševa (NKMM21), Kira-Valeriia Ivanova (NKMM21), Iana Bormotova (NKMMp21) ja Veronika Kolobušina (NPMM21) rahvusvahelisel Prin(t)ouch 2023 kutsevõitlusel graafilise disaini ja fotograafia alal.

Kolme-päevane võistlus oli kõigile väga põnev. Disainerid tegelesid kampaania firmagraafika ja elementide arendamisega. Fotograafia võistluse käigus oli kaks ülesannet, nii stuudios kui ka välistingimustes.

Puhkeajal oli osalejatel võimalus külastada Fotografiska fotomuuseumi ekspositsioone ja nautida teistega suhtlemist.


Õpilaste jaoks oli võistlusel osalemine väga hea kogemus ning suupepärane võimalus rakendada oma teadmisi ja oskusi praktikas, et paremini ka süveneda eesti disaini maailma. Meie õpilased olid väga tublid. Võistluse käigus lõime ka kontakte teiste õppeasutusega.

 

Tekst ja foto: Dmitri Pulkin ja Jevgenija Sadejeva