Uudised

ÄriLAB programm laiendab võimalusi 15. november ivkhk_admin

12. novembril toimus uue Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse projekti „ÄriLAB programm“ avakonverents, mis on kaasrahastatud KredEx-i ja Startup Estonia poolt.


Pandeemia tõttu kannatavad kahju ettevõtjad erinevates sektorites ning sellest mõjutatud ettevõtjate arv suureneb iga päevaga. Jah, riigis kehtivad kriisiolukorra ettevõtjate ja majanduse abistamise meetmed, kuid need meetmed on meie piirkonnas ebapiisavad. Nüüd on olulisem kui kunagi varem, et tegutseda ning lahendada piirkonna probleeme koostöös.

Piisab vaid kiirest pilgust, et näha, kui palju on meie piirkonnas probleeme. Kõige tõsisemad neist on seotud majandusvaldkonnaga. Ida-Virumaal on palju andekaid ja loovaid inimesi, kes soovivad oma tuleviku siduda selle piirkonnaga, kuid puuduvad atraktiivsed töökohad. Ida-Virumaa õpilased ja ettevõtjad on jäänud kõrvale Eesti äriarengu infovoolust nõrga eesti keele oskuse tõttu. See programm toob kokku kõik Ida-Virumaa ettevõtlusmaailma pooled: majandusvaldkonna õpilased, kutsehariduskeskuse, ettevõtjad, ärieksperdid ja äritegevuse arengut  toetavad asutused. 

Projekti eesmärk on parandada IVKHK majandusvaldkonna õpilaste ettevõtluse alaseid teadmisi ning arendada ettevõttepraktika kvaliteeti ÄriLAB programmi käivitamise kaudu.

Programm on kaheosaline. Esimene osa - innovaatiline ettevõtluspraktika. Selleks loome meie kutsehariduskeskuses ÄriLAB coworking-keskkonna, kus õpilased saavad katsetada nüüdisaegseid ärikorralduse meetodeid, valmistuvad reaaleluks. ÄriLAB-s käsitlevad praktikandid ettevõtte poolt edastatud andmeid kogenud õpetaja juhendamisel ning koostavad ettevõtte arenguplaani ja finantsprognoosi. ÄriLAB on väga hea võimalus majandusvaldkonna õpilastele, et arendada oma oskusi ning alustada ettevõtlust. Teine osa – sissejuhatus startup ettevõtlusesse, kus tuntud ärieksperdid (Olga Kurdovskaja, Anton Ossipovski, Jana Budkovskaja, Alex Bitskov ja Jegor Karasjov) laienedavad meie õpilaste mõttepiire ning ergutavad õpilasi innovaatilisi lahendusi looma.

Sidusrühma tihe koostöö ja innovaatiliste lahenduste rakendamine muudab Ida-Virumaa piirkonna investoritele atraktiivsemaks. Kriis on alles kasvu alguses. Eriti tähtis on valida õige suund ning hakata liikuma väikeste sammudega oma lõppeesmärgi poole.

Tekst ja foto: Olga Sjukkalova
 

Pandeemia tõttu kannatavad kahju ettevõtjad erinevates sektorites ning sellest mõjutatud ettevõtjate arv suureneb iga päevaga. Jah, riigis kehtivad kriisiolukorra ettevõtjate ja majanduse abistamise meetmed, kuid need meetmed on meie piirkonnas ebapiisavad. Nüüd on olulisem kui kunagi varem, et tegutseda ning lahendada piirkonna probleeme koostöös.

Piisab vaid kiirest pilgust, et näha, kui palju on meie piirkonnas probleeme. Kõige tõsisemad neist on seotud majandusvaldkonnaga. Ida-Virumaal on palju andekaid ja loovaid inimesi, kes soovivad oma tuleviku siduda selle piirkonnaga, kuid puuduvad atraktiivsed töökohad. Ida-Virumaa õpilased ja ettevõtjad on jäänud kõrvale Eesti äriarengu infovoolust nõrga eesti keele oskuse tõttu. See programm toob kokku kõik Ida-Virumaa ettevõtlusmaailma pooled: majandusvaldkonna õpilased, kutsehariduskeskuse, ettevõtjad, ärieksperdid ja äritegevuse arengut  toetavad asutused. 


Projekti eesmärk on parandada IVKHK majandusvaldkonna õpilaste ettevõtluse alaseid teadmisi ning arendada ettevõttepraktika kvaliteeti ÄriLAB programmi käivitamise kaudu.

Programm on kaheosaline. Esimene osa - innovaatiline ettevõtluspraktika. Selleks loome meie kutsehariduskeskuses ÄriLAB coworking-keskkonna, kus õpilased saavad katsetada nüüdisaegseid ärikorralduse meetodeid, valmistuvad reaaleluks. ÄriLAB-s käsitlevad praktikandid ettevõtte poolt edastatud andmeid kogenud õpetaja juhendamisel ning koostavad ettevõtte arenguplaani ja finantsprognoosi. ÄriLAB on väga hea võimalus majandusvaldkonna õpilastele, et arendada oma oskusi ning alustada ettevõtlust. Teine osa – sissejuhatus startup ettevõtlusesse, kus tuntud ärieksperdid (Olga Kurdovskaja, Anton Ossipovski, Jana Budkovskaja, Alex Bitskov ja Jegor Karasjov) laienedavad meie õpilaste mõttepiire ning ergutavad õpilasi innovaatilisi lahendusi looma.

Sidusrühma tihe koostöö ja innovaatiliste lahenduste rakendamine muudab Ida-Virumaa piirkonna investoritele atraktiivsemaks. Kriis on alles kasvu alguses. Eriti tähtis on valida õige suund ning hakata liikuma väikeste sammudega oma lõppeesmärgi poole.

Tekst ja foto: Olga Sjukkalova
 

arilab_konverents_12.11.20
arilab_konverents_12.11.20