Õppetöö

Erialad

Ida-Viru maakonnas tegutseb üks riiklik kutseõppeasutus – Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus õppekohtadega Jõhvis, Sillamäel ja Narvas.


Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus on 2500 õpilase, 3000 täiendusõppes osaleja ja 270 töötajaga Eesti suuruselt teine kutseõppeasutus.

Kool korraldab tasemeõpet teeninduse, tehnika, tootmise ja ehituse, informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogiate, ärinduse, halduse ja õiguse ning humanitaaria ja kunstide õppevaldkondades. Koolil on õpetamise õigus 23-es õppekavarühmas, kõikidel õppekavarühmadel on täisakrediteering.

Õpe toimub eesti ja vene keeles, haridusnõudeta, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses on loodud kõik õppimisvõimalused erivajadustega inimestele.

Veel

Rõivaõmblemine (osaoskus kergete rõivaste õmblemine), 1 aasta

Kergete rõivaste õmblemise spetsialist valmistab erinevatest kangastest tooteid (seelikuid, särke, pluuse, pükse, jakke, kleite, rõivalisandeid), mis vastavad tänapäevase õmblustehnoloogia nõuetele. Edukaks tööks on olulised pidev enesetäiendamine, loov eneseteostus, suhtlemisvalmidus ja taktitunne.

Kergete rõivaste õmblemise spetsialistid töötavad õmblusettevõtetes, samuti ateljeedes või iseseisvalt, täites eratellimusi. Eriala omandamiseks on teretulnud: huvi tekstiili ja moe vastu, ilumeel, ruumiline kujutlusvõime, hea värvi- ja proportsioonitaju, hea koordinatsioon, loovus ja arenguvalmidus, visadus.

Õppekeel: vene keel

Õppevorm: statsionaarne koolipõhine (päevane) ja töökohapõhine

Õppekoht: Jõhvi

Õppeaeg: 1 aasta

Õppetase: 4. tase (kutseõppe esmaõpe)

Õppe alustamiseks tingimused: põhiharidus

Sisseastumise tingimused: sisseastumiskatse

Õppekava

Õppekava läbimisel sooritab õppija erialase lõpueksami. Soovi korral saab sooritada õppija 4. taseme kutseeksami (kutsestandard: Õmbleja, tase 4). Juhul, kui kutseeksami sooritamine ebaõnnestub, on õpilasel õigus sooritada õpingute lõpetamiseks erialane kooli lõpueksam.

Õppimise käigus omandab õpilane järgmised teadmised: 

materjalitüüpide tundmine, teadmised ja oskused rõivaste töötlemise massitehnoloogia kohta, oskus töötada erinevate seadmetega, arvuti kasutamise oskus, majanduse alused.

Praktikavõimalused:

Õpilased läbivad praktika erinevates õmblusettevõtetes, samuti väikestes õmblustöökodades, tehes rõivaste õmblemiseks ja parandamiseks mitmesuguseid tehnoloogilisi toiminguid.

Edasiõppe võimalused:

Pärast lõpetamist saavad õpilased jätkata õpinguid Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses rätsepa erialal või omandada kõrgharidus õmblustehnoloogi erialal Tallinna Tehnikakõrgkoolis.

Võimalikud töökohad:

Koolilõpetajad saavad töötada erinevates õmblusettevõtetes ja ateljeedes.

Olla ettevõtja ja luua oma äri.

Lisainfo: 

Kristjan Kaskman, osakonnajuht (majandus ja IT)