Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus on 2500 õpilase, 3000 täiendusõppes osaleja ja 270 töötajaga Eesti suuruselt teine kutseõppeasutus.
Kool korraldab tasemeõpet teeninduse, tehnika, tootmise ja ehituse, informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogiate, ärinduse, halduse ja õiguse ning humanitaaria ja kunstide õppevaldkondades. Koolil on õpetamise õigus 23-es õppekavarühmas, kõikidel õppekavarühmadel on täisakrediteering.
Õpe toimub eesti ja vene keeles, haridusnõudeta, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt.
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses on loodud kõik õppimisvõimalused erivajadustega inimestele.
Kõige magusam eriala! Õppeaja jooksul saab selgeks nii pagari- kui kondiitritehnoloogia. Õpitakse nii kujundust, voolimist kui ka tootmistöö korraldust. Viimasel kursusel on võimalik omandada ka teadmisi toiduvalmistamisest.
Peale lõpetamist on võimalik asuda tööle toiduainetööstuse ettevõtetes või väiksemates pagari-kondiitri töökodades.
Õppekava läbimisel sooritab õppija 4. taseme kutseeksameid (kutsestandard: Pagar, tase 4 ja Kondiiter, tase 4). Juhul, kui kutseeksami sooritamine ebaõnnestub, on õpilasel õigus sooritada õpingute lõpetamiseks erialane kooli lõpueksam.
Õpingute läbimisel õpilane:
Õppeaja jooksul saab selgeks nii pagari- kui kondiitritehnoloogia. Peale lõpetamist on võimalik asuda tööle toiduainetööstuse ettevõtetes või väiksemates pagari-kondiitri töökodades.
Valikõpingud: trühvlite ja kommide valmistamine, kondiitritoodete kujundusõpetus, väikeettevõtlus, fruktodisain, Eesti ja teiste rahvaste küpsetised.
Praktikavõimalused:
Esimene töökogemus saadakse koolis, pagari-ja kondiitriklassis.
Ettevõttepraktikal võib käia Eesti erinevates toitlustusettevõtetes.