Vastuvõtt

Erialad

Ida-Viru maakonnas töötab üks riigi kutseõppeasutus – Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus õppekohtadega Jõhvis, Sillamäel ja Narvas.


Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus on 2500 õpilase, 2500 täiendusõppes osaleja ja 270 töötajaga Eesti suuruselt teine kutseõppeasutus.

Kool korraldab tasemeõpet teeninduse, tehnika, tootmise ja ehituse, informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogiate, ärinduse, halduse ja õiguse ning humanitaaria ja kunstide õppevaldkondades.

Koolil on õpetamise õigus 23-s õppekavarühmas, kõikidel õppekavarühmadel on täisakrediteering.

Õpe toimub eesti ja vene keeles, haridusnõudeta, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt.

Õppimisvõimalused on erivajadustega inimestele.

Veel erialasid

Õmbleja, kutseõpe

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
Õppeliik4. taseme kutseõpeÕppevormstatsionaarne töökohapõhine õpeEeldus alustamisekspõhiharidusÕppeaeg1 aasta

Õppekeel: vene keel

Õppekohad: Jõhvi, Narva

Õmbleja valmistab õmblusettevõtetes eri liiki rõivaid, kodutekstiili ja palju muud. Tema ülesanne on detailid omavahel kokku liita, kasutades selleks õmbluseks tarvilikke masinaid ja seadmeid. Õmblejad töötavad enamasti tekstiili- ja rõivatööstustes ning ateljeedes. Nad peavad tundma tootmist, õmblusmasinaid ja -seadmeid, samuti materjale ning oskama neid säästlikult ning õigete töövahendite ja -võtetega kasutada. Oma töös juhindub õmbleja enamasti meistri antud korraldustest, ateljees töötades rätsepa/juurdelõikaja omadest.

Moeateljees töötades on õmbleja ülesanded mitmekesisemad:

  • põhiülesanded on detailide traageldamine ja kokkuõmblemine;
  • väikeste lisadetailide väljalõikamine;
  • liimiriide väljalõikamine ja ühendamine detailidele;
  • lihtsamad pressimisoperatsioonid.

Algusest lõpuni teeb õmbleja lihtsamaid parandustöid. Õmbleja töö annab võimaluse luua midagi käegakatsutavat ja osaleda nüüdisaegse moesuuna loomisel. Kutseala raames on võimalik spetsialiseeruda kergrõivaste, spordi- või ülerõivaste, korsettide-trikoode, naha- ja karusnaha, meditsiini- ja tehnikatoodete, kodutekstiili või rõivalisandite õmblejaks.

Õppekava üldine väljund

Õppekava koos moodulite rakenduskavadega

 

Valentina Gorohh