Vastuvõtt

Erialad

Ida-Viru maakonnas tegutseb üks riiklik kutseõppeasutus – Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus õppekohtadega Jõhvis, Sillamäel ja Narvas.


Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus on 2500 õpilase, 3000 täiendusõppes osaleja ja 270 töötajaga Eesti suuruselt teine kutseõppeasutus.

Kool korraldab tasemeõpet teeninduse, tehnika, tootmise ja ehituse, informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogiate, ärinduse, halduse ja õiguse ning humanitaaria ja kunstide õppevaldkondades. Koolil on õpetamise õigus 23-es õppekavarühmas, kõikidel õppekavarühmadel on täisakrediteering.

Õpe toimub eesti ja vene keeles, haridusnõudeta, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses on loodud kõik õppimisvõimalused erivajadustega inimestele.

Veel

Meisterjuuksur, kutseõpe

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
Õppeliik5. taseme kutseõpe jätkuõpeÕppevormstatsionaarne kooli- ja töökohapõhine õpeEeldus alustamisekskeskharidusÕppeaeg6 kuud

Õppekeel: eesti keel

Õppekohad: Jõhvi

Meisterjuuksur on ühteaegu nii loominguline stilist kui ka kaasaegseid tehnoloogiaid, materjale ja trende meisterlikult valdav professionaal. Seetõttu on meisterjuuksuri õpe  mõeldud jätkuõpe erialast haridust omavatele juuksuritele, kes soovivad end oma töös täiendada, luua paremaid võimalusi erialasele tööle rakendumisel, saada teadmisi meeskonna juhtimisest ja juhendamisest või oma salongi avamisest.

Õpingute käigus tutvustatakse uusimaid trende juuksuritöö valdkonnas  aga pööratakse tähelepanu ka juuksuri loomingulisusele ja stilistikale. Meisterjuuksur täiendab oskusi juuste lõikuses ja soengudisainis ning juuste keemilistes püsitöötlustes, õpib planeerima  salongi tööd ja edendama müüki. Lisaks omandatakse oskused juhendada praktikanti või noort kolleegi ning juhtima meeskonda salongis.

Õpingute lõppedes sooritab õppija kutseeksami. Juhul, kui kutseeksami sooritamine ebaõnnestub, on õpilasel õigus sooritada õpingute lõpetamiseks samuti erialane kooli lõpueksam.

Õppekava koos moodulite rakenduskavadega

Valentina Gorohh, erialade juht (teenindus)