Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus on 2500 õpilase, 3000 täiendusõppes osaleja ja 270 töötajaga Eesti suuruselt teine kutseõppeasutus.
Kool korraldab tasemeõpet teeninduse, tehnika, tootmise ja ehituse, informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogiate, ärinduse, halduse ja õiguse ning humanitaaria ja kunstide õppevaldkondades. Koolil on õpetamise õigus 23-es õppekavarühmas, kõikidel õppekavarühmadel on täisakrediteering.
Õpe toimub eesti ja vene keeles, haridusnõudeta, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt.
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses on loodud kõik õppimisvõimalused erivajadustega inimestele.
Täida avaldus 04.05.-04.08.2023 e-keskkonnas www.sais.eevõi tule vastuvõtukomisjoni 05.06.-04.08.2023 tööpäevadel kell 9:00-15:00 . Kuidas SAISis avaldust esitada? VIDEOJUHEND
Laotöötajate töö eesmärk on tagada logistilises ahelas materjalide ja kaupade optimaalsete koguste ajutine hoiustamine ning lisaväärtusteenuste osutamine 4. taseme laotöötaja ülesandeks on:
kaupade vastuvõtmine, hoiustamine, väljastamine
väljastustellimuse komplekteerimine
markeerimine jm lisaväärtustoimingute tegemine
kaupade inventeerimine
klientide teenindamine laos
töö laoinfosüsteemis (laotarkvara kasutamine, töö skänneritega, kontoritehnikaga)
Kaupade teisaldamiseks on vajalik läbida laotõstukite ja muude laoseadmete kasutamise väljaõpe.
Laotöötaja töötab iseseisvalt ja meeskonnas.
Laotöötaja vastutab laoga seotud varade säilimise ja heaperemeheliku kasutamise eest.
Laotöötaja tervikkutse sisaldab "Kauba käitleja" osakutset, mis seondub terminalitöö ning jaotus- ja korjevedudega ja hõlmab kauba käitlemist saadetiste tasemel.
Juhul, kui kutseeksami sooritamine ebaõnnestub, on õpilasel õigus sooritada õpingute lõpetamiseks erialane kooli lõpueksam.
Õpingute läbimisel õpilane:
Õppeaja jooksul omandab õppija teadmised ja oskused logistika alustest, laotööst, klienditeenindusest ja töötamisest tõstukitega. Laotöötaja õppekava läbimise järel omandab õppija teadmised ja oskused töötamiseks erinevates ladudes.
Praktikavõimalused:
Ida-Virumaa laotöötaja eriala õpilased sooritavad praktika enda poolt valitud ettevõttes.
Edasiõppe võimalused:
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus pakub võimalust jätkata õpinguid veokorraldaja-logistiku (4. tase) õppekaval.
Laotöötajatel eriala lõpetajatel on võimalus jätkata õpinguid ka kõrgkolides transpordi-ja logistikaga seotud erialadel (Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, Tallinna Tehnikakõrgkool).
Võimalikud töökohad:
Peale kooli lõpetamist on võimalik töötada erinevates nii kaubandus- kui tootmisettevõtete ladudes ja laoteenuseid pakkuvates ettevõtetes.