Koostelukksepp, 1 aasta
SUVINE VASTUVÕTT. Õpe algab 01.09.2023
Täida avaldus 04.05.-04.08.2023 e-keskkonnas www.sais.ee või tule vastuvõtukomisjoni 05.06.-04.08.2023 tööpäevadel kell 9:00-15:00 .
Kuidas SAISis avaldust esitada? VIDEOJUHEND
Koostelukksepp koostab erineva keerukusastmega koostusid. Koostelukksepa põhilised tööülesanded on toorikute ettevalmistamine, detailide mõõtmine, märkimine, töötlemine, puhastamine ning koostude koostamine ja reguleerimine. Koostelukksepa töö eeldab jooniste lugemise oskust, masinaehitustehnoloogia ja kasutatavate materjalide tundmist.
NB! Erialale on oodatud õppima õppijad, kes pole lõpetanud põhikooli või on lõpetanud põhikooli lihtsustatud õppekava järgi (LÕK).
Õppekeel: vene keel
Õppevorm: statsionaarne koolipõhine (õhtune)
Õppekoht: Narva
Õppeaeg: 1 aasta
Õppetase: 3. tase (kutseõppe esmaõpe)
Õppe alustamiseks tingimused: põhihariduse nõudeta
Sisseastumise tingimused: sisseastumiskatse
Õppekava
Õppekava läbimisel sooritab õppija 3. taseme kutseeksami (kutsestandard: Koostelukksepp, tase 3).
Juhul, kui kutseeksami sooritamine ebaõnnestub, on õpilasel õigus sooritada õpingute lõpetamiseks erialane kooli lõpueksam.
Õpingute läbimisel õpilane:
-
korraldab töökoha, valib ja valmistab ette tootmise- ja abivahendid, tutvub toote tehnoloogilise dokumentatsiooniga, valib lähtuvalt töö iseloomust seadmed, mida seadistab juhendaja abil. Kontrollib, et olemas on vajalikud ja töökorras isikukaitsevahendid;
-
valmistab ette detaile ja kooste, sh teostab mõõtmis- ja märkimisoperatsioonid vastavalt tehnoloogilises dokumentatsioonis antud nõuetele;
-
valmistab detaile ja kooste lähtuvalt tehnoloogilisest dokumentatsioonist ja tehnoloogilisest protsessist, kasutades vajalikke mõõtmis-, märkimis- ja tootmistehnikaid, jälgib kvaliteedinõudeid, kontrollid mõõteriistadega vajalike mõõtmete täpsust, vigade ilmnemisel parandab need;
-
teeb troppimistöid, haagib tõstetroppidega tööks vajalikud materjalid ja juhendab käemärkidega, juhib materjalide ladustamisel ja teisaldamisel mehitamata tõsteseadet, järgides tööohutusnõudeid.
Praktikavõimalused:
Erinevates metallitöötlemis- ja ehitusettevõtetes Ida- Virumaal (Fortaco Estonia OÜ, Eesti Energia AS, Hanza Mechanics Narva AS, Norwes Metall AS) ja Eestis.
Edasiõppe võimalused:
-
Kaaselukutse (keevitaja, CNC metallilõikepinkide operaator), kutseõpe
-
Täiendõppeosakonna kursused
Võimalikud töökohad:
Koostelukksepp võib leida endale motiveeriva töökoha masinaehituses, tööpinkide ehituses, metallurgias, autotööstuses, ja laevaehituses.
Sellel õppekaval õppima asumisel on võimalik saada tasemeõppes osalemise toetust. Toetus on mõeldud tööealistele töötavatele ja töötuna registreeritud inimestele. Rohkem infot tasemeõppes osalemise toetuse kohta leiate Eesti Töötukassa kodulehel SIIN.
Sisseastumisinfo (tööpäevadel kell 09.00-15.00):
-
Sillamäe: telefon +372 5628 1728
-
Jõhvi: telefon +372 5308 8342
-
Narva: telefon +372 5697 1102
Lisainfo: vastuvott@ivkhk.ee
Riho Sügis, erialade juht (metall ja auto)
Viimati muudeti:03.05.2023