Kergete rõivaste rätsep, 2 aastat
SUVINE VASTUVÕTT. Õpe algab 01.09.2023
Täida avaldus 04.05.-04.08.2023 e-keskkonnas www.sais.ee või tule vastuvõtukomisjoni 05.06.-04.08.2023 tööpäevadel kell 9:00-15:00 .
Kuidas SAISis avaldust esitada? VIDEOJUHEND
Kergete rõivaste rätsep valmistab individuaaltellimuse alusel kergeid rätseparõivaid (seelikuid, särkpluuse, pluuse, pükse, jakke, kleite, rõivalisandeid) lähtudes kliendi mõõtudest ja vajadustest.
Kergete rõivaste rätsepad töötavad väikestes meeskondades, rõiva tootmisettevõtte arendusosakondades või iseseisvalt eratellimuste täitjatena. Kergete rõivaste rätsep võib töötada pärast täiendava eriväljaõppe läbimist laste- ja spordirõivaste, tele-, filmi- ja teatrikostüümide, pesu ja pidulike riiete ning nahkrõivaste valmistajana.Tellijatega suhtlemine eeldab avatust ja teenindusvalmidust ning taktitunnet. Edukaks tööks on oluline pidev erialane enesetäiendamine.
Rätsepale on oluline käeline osavus, huvi tekstiilide ja moe vastu, ruumiline kujutlusvõime, hea värvi- ja proportsioonitunnetus, ilumeel, hea koordinatsioon, püsivus, loovus ja õpivalmidus, pingetaluvus, füüsiline vastupidavus ja empaatiavõime.
Rätsep on loominguline ja üha populaarsemaks muutuv amet.
Õppekeel: vene keel
Õppevorm: statsionaarne koolipõhine (päevane)
Õppekoht: Narva
Õppeaeg: 2 aastat
Õppetase: 4. tase (kutseõppe esmaõpe)
Õppe alustamiseks tingimused: põhiharidus
Sisseastumise tingimused: sisseastumiskatse
Õppekava
Õppekava läbimisel sooritab õppija 4. taseme kutseeksami (kutsestandard: Kergete rõivaste rätsep, tase 4). Juhul, kui kutseeksami sooritamine ebaõnnestub, on õpilasel õigus sooritada õpingute lõpetamiseks erialane kooli lõpueksam.
Õpingute käigus omandab õpilane järgmised teadmised: rõivaste konstrueerimine ja modelleerimine, kergerõivaste rätsepatöö alased teadmised ja oskused (õmblustoodete tehnoloogia), materjaliõpetus, tunneb kaasaegseid õmblustööstuse seadmeid ja nende kasutusvõimalusi. Omandab arvutikasutuse teadmised, majanduse ja ärikorralduse alused, hea suhtlemisoskuse kliendiga.
Praktikavõimalused:
Õpilased läbivad praktilise koolituse õmblusateljeedes, õmblusettevõtete eksperimentaaltsehhides, väikestes õmblusettevõtetes (FIE, OÜ), laste huvikoolides ja –ringides, lasteaedades ja koolides, sooritavad erinevaid tellimusi alates rõivastest kuni kodutekstiilideni.
Edasiõppe võimalused:
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses: ärikorraldus, erialased täiendõppe kursused.
Võimalus jätkata õpinguid teistes kutse- ja rakenduskõrgkoolides. Tallinna Tehnikakõrgkoolis saab õppida erialasid: rõivaste tehniline disain või tekstiiltoodete tehnoloogia ja tootearendus.
Võimalikud töökohad:
Pärast kooli lõpetamist oodatakse vilistlasi tööle nii Ida-Virumaa kui kogu Eesti õmblusettevõtetesse. Samuti on koolilõpetajal võimalik asutada oma õmblusettevõte.
Sisseastumisinfo (tööpäevadel kell 09.00-15.00):
-
Sillamäe: telefon +372 5628 1728
-
Jõhvi: telefon +372 5308 8342
-
Narva: telefon +372 5697 1102
Lisainfo: vastuvott@ivkhk.ee
Valentina Gorohh, erialade juht (teenindus)
Viimati muudeti:03.05.2023