Erialad

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus (IVKHK) on suurim Ida-Virumaa kutseõppeasutus, kus õpib keskmiselt 2500 õpilast ja töötab 280 inimest.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses koolitatakse 23 õppekava alusel: kaubandus, äriteenused, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia, energeetika ja automaatika, mehaanika ja metallitöötlus, transporditehnika, kaevandamine, keemiline töötlus, puitmaterjalide töötlus, tekstiili- ja nahatöötlus, ehitus, iluteenindus, logistika, turismi-, toitlustus- ja majutusteenindus. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt. Valida saab ligi 40 eriala vahel. Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus pakub täiskasvanute koolitust sellistel suundadel nagu elektrotehnika ja energeetika, arvutikasutus, teenindus, äri, mehaanika ja metallitöö, majutamine ja toitlustamine, kaevandamine ja rikastamine, keemia ja protsessitehnoloogia, ehitus.

Innove Kutseharidus

Juuksur Tase 4 kutseõpe

õppekeel - eesti keel

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
Õppeliik4. taseme kutsekeskharidusõpe, kutseõpeÕppevormstatsionaarne koolipõhine õpeEeldus alustamisekspõhiharidus, keskharidusÕppeaeg3 aastat, 2 aastat

Õppekeel: eesti keel

Õppekohad: Jõhvi

Juuksuri amet on nii töö kui hobi inimesele, kes oma tööd armastab. Juuksuritöö nõuab erinevaid teadmisi, oskusi ja ilumeelt. Juuksur hooldab juukseid ja peanahka, teeb erinevaid lõikusi ja soenguid, modelleerib vuntse ja habet, värvib, blondeerib, toonib ja lokib juukseid. Juuksur tunneb juuksekosmeetikavahendeid ja nende mõju erinevatele juuksetüüpidele ning on kursis moesuundadega. Juuksur nõustab klienti ja oskab müüa kliendile sobivaimad juuksehooldus- ja viimistlusvahendid. Juuksur oskab teenindada nii mees- kui naiskliente, ta võib spetsialiseeruda töö käigus kas mees- või naistööle. Lisaoskustena on võimalik õppida maniküüri, jumestamist, juuste pikendamist, afropatside punumist ning kulmude ja ripsmete püsivärvimist. Esimene töökogemus saadakse kooli õppejuuksurisalongis. Praktikal käiakse ilusalongides üle Eesti. 

Arenguvõimalused: enesetäiendamine ja koolitused.

Õppekava üldine väljund (kutseõpe)

Õppekava koos moodulite rakenduskavadega

 

Õppekava üldine väljund (kutsekeskharidusõpe)

Õppekava koos moodulite rakenduskavadega

 

Marika Arman