Vastuvõtt

Erialad

Ida-Viru maakonnas tegutseb üks riiklik kutseõppeasutus – Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus õppekohtadega Jõhvis, Sillamäel ja Narvas.


Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus on 2500 õpilase, 3000 täiendusõppes osaleja ja 270 töötajaga Eesti suuruselt teine kutseõppeasutus.

Kool korraldab tasemeõpet teeninduse, tehnika, tootmise ja ehituse, informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogiate, ärinduse, halduse ja õiguse ning humanitaaria ja kunstide õppevaldkondades. Koolil on õpetamise õigus 23-es õppekavarühmas, kõikidel õppekavarühmadel on täisakrediteering.

Õpe toimub eesti ja vene keeles, haridusnõudeta, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses on loodud kõik õppimisvõimalused erivajadustega inimestele.

Veel

Juuksur, kutsekeskharidusõpe, kutseõpe

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
Õppeliik4. taseme kutsekeskharidusõpeÕppevormstatsionaarne koolipõhine õpeEeldus alustamisekspõhiharidusÕppeaeg3 aastat
Õppeliik4. taseme kutseõpeÕppevormstatsionaarne koolipõhine õpeEeldus alustamisekskeskharidusÕppeaeg2 aastat

Õppekeel: eesti keel

Õppekohad: Jõhvi

Juuksuri amet on nii töö kui hobi inimesele, kes oma tööd armastab. Juuksuritöö nõuab erinevaid teadmisi, oskusi ja ilumeelt. Juuksur hooldab juukseid ja peanahka, teeb erinevaid lõikusi ja soenguid, modelleerib vuntse ja habet, värvib, blondeerib, toonib ja lokib juukseid. Juuksur tunneb juuksekosmeetikavahendeid ja nende mõju erinevatele juuksetüüpidele ning on kursis moesuundadega. Juuksur nõustab klienti ja oskab müüa kliendile sobivaimad juuksehooldus- ja viimistlusvahendid. Juuksur oskab teenindada nii mees- kui naiskliente, ta võib spetsialiseeruda töö käigus kas mees- või naistööle. Lisaoskustena on võimalik õppida maniküüri, jumestamist, juuste pikendamist, afropatside punumist ning kulmude ja ripsmete püsivärvimist. Esimene töökogemus saadakse kooli õppejuuksurisalongis. Praktikal käiakse ilusalongides üle Eesti. 

Arenguvõimalused: enesetäiendamine ja koolitused.

Õppekava koos moodulite rakenduskavadega

 

Õppekava koos moodulite rakenduskavadega

Valentina Gorohh, erialade juht (teenindus)