Õppekeel: vene keel

Õppekohad: Jõhvi, Narva

Kergete rõivaste rätsep valmistab individuaaltellimuse alusel kergeid rätseparõivaid (seelikud, särkpluusid, pluusid, püksid, jakid, kleidid, rõivalisandid) lähtudes kliendi mõõtudest ja vajadustest.

Tellijatega suhtlemine eeldab avatust ja teenindusvalmidust ning taktitunnet. Edukaks tööks on oluline pidev erialane enesetäiendamine.

Kergete rõivaste rätsepad töötavad väikestes meeskondades, rõiva tootmisettevõtte arendusosakondades või iseseisvalt eratellimuste täitjatena. Kergete rõivaste rätsep võib töötada pärast täiendava eriväljaõppe läbimist laste- ja spordirõivaste, tele-, filmi- ja teatrikostüümide, pesu ja pidulike ja nahast rõivaste valmistajana.

Rätsepale on oluline käeline osavus, huvi tekstiilide ja moe vastu, ruumiline kujutlusvõime, hea värvi- ja proportsioonitunnetus, ilumeel, hea koordinatsioon, püsivus, loovus ja õpivalmidus, pingetaluvus, füüsiline vastupidavus ja empaatiavõime.

Õpingute lõppedes sooritab õppija kutseeksami. Juhul, kui kutseeksami sooritamine ebaõnnestub, on õpilasel õigus sooritada õpingute lõpetamiseks samuti erialane kooli lõpueksam.

Õppekava koos moodulite rakenduskavadega

 

Language
Estonian
Field: 
Teenindus
Kontaktid: 
Contact title: 
Valentina Gorohh, erialade juht (teenindus)
Phone number: 
+372 5234 757
Address: 
Kreenholmi 45, Narva
Tabbed content page type: 
Speciality
Erialade tabel: 
ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
4. taseme kutseõpestatsionaarne koolipõhine õpe põhiharidus2 aastat
ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
Saki järjekord: 
6